Kako je prvi susret u Madridu završio 1:1, Barca je do prvog trofeja pod vodstvom novog trenera Gerarda Martina, te 11. trofeja u nacionalnom Superkupu stigla zahvaljujući golu postignutom u gostima.

Utakmicu u Barceloni obilježila je nervozna igra i promašeni jedanaesterac Lionela Messija u 88. minuti, Argentinac je uzdrmao vratnicu. Atletico je od 80. minute igrao bez isključenog Brazilca Filipe Luisa, a u samoj završnici isključen je i rezervni igrač Atletica Arda Turan, koji je s klupe prigovorio pomoćnom sucu.

Nismo bili pravi, no ipak smo osvojili trofej. Nedostajalo nam je brzine i širine. Međutim, sezona je tek krenula i ima još dovoljno vremena za ispravak pogrešaka, kazao je Martino.

U suparničkom taboru nisu se mogli pomiriti s prestrogim isključenjem Filipea, no priznali su kako su sami krivi za neuspjeh jer su imali dvije sjajne prilike. Imali smo dvije sjajne prilike koje nismo iskoristili. Victor Valdez je bio sjajan i zbog toga možemo žaliti, kazao je Atleticov trener Diego Simeone.