Barcelona je na Camp Nou pobijedila Manchester City 2:1 i tako potvrdili pobjedu 2:0 iz prve utakmice. Francuski prvak također je potvrdio prolazak u četvrtfinale pobjedom u Parizu nad Bayerom iz Leverkusena 2:1. I u prvom dvoboju u Njemačkoj slavio je 4:0.

Dodajmo da je susret na stadionu Park prinčeva pred 52.000 gledatelja sudio Ivan Bebek iz Rijeke.

U Barceloni se igrala zanimljiva utakmica s nizom prilika na obje strane i bilo je pravo čudo što nije bilo i više pogodaka. City je igrao mnogo bolje nego u prvom susretu, nekoliko puta je opasno zaprijetio vratima Victora Valdesa. No, nije uspio prirediti čudo.

Golove za Barcelonu zabili su Lionel Messi (67) i Dani Alves (90), a strijelac za City bio je Vicent Kompany (89). Gosti su utakmicu zaključili s igračem manje nakon što je u 78. minuti isključen Pablo Zabaleta.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je domaćin u 18. minuti kada je Neymar zatresao mrežu engleskog sastava, no pogodak je poništen zbog zaleđa. Situacije je bila vrlo upitna i čini se kako je francuski sudac Stephane Lannoy pogriješio. Prvu opasnost pred katalonskim vratima vidjeli smo u 36. minuti kada je David Silva iz izgledne situacije pucao preko gola. Tri minute poslije Neymar je pobjegao pažnji obrane i pucao u donji desni kut, no Hart je odlično obranio. U nastavku akcije zaprijetio je i Xavi, no vratar 'Građana' je još jednom bio spreman. U samoj završnici utakmice gosti su mogli do vodstva nakon sjajne asistencije Davida Silve petom, no Nasri je pucao ravno u Barcelonina vratara. U sudačkoj nadoknadi Messi i Neymar su 'izbacili' cijelu suparničku obranu nakon čega je Neymar izašao sam pred Harta, no otišao je previše na stanu i njegov udarac s crte je počistio Fernandinho.

Barcelona je sve dvojbe mogla riješiti u 51. minuti, no Messijev udarac je završio u vratnici. U sljedećoj minutu sjajnu je priliku imao Džeko, no Valdes je njegov udarac izvukao ispod grede. U 67. minuti Barcelona je došla do vodstva nakon velike pogreške Joleona Lescotta od kojeg se lopta odbila do Messija, a argentinski majstor takve prilike ne propušta. U 78. minuti sudac nije dosudio kazneni udarac za goste što je izazvalo velike prosvjede igrača Cityja. U prigovorima je najdalje otišao Zabaleta koji je dobio crveni karton i time zaključio nadanja igrača Cityja u moguće čudo. Gosti su do kraja dvoboja uspjeli izjednačiti, a strijelac je bio Kompany, ali je Barcelona već u sljedećoj minuti golom Dania Alvesa izborila pobjedu.

PSG je potvrdio prolazak u četvrtfinale Lige prvaka, a taj dvoboj ulazi i u povijest hrvatskoga nogometa jer je Ivan Bebek postao prvi Hrvat koji je sudio u "nokaut" fazi Lige prvaka. Pariški klub je s ukupnih 6:1 eliminirao njemački Bayer, koji je u Francusku došao s očitom namjerom da postignu što više pogodaka pa je stoga utakmica bila vrlo živahna i gledljiva.

Bayer je napao do samog početka utakmice i poveo u šestoj minuti kada je Sam glavom pogodio mrežu Parižana. Dvoboj se zatim pretvorio u pravi spektakl sve do 30. minute s golemim brojem prilika, promašenim penalom i pogotkom PSG-a. U 13. minuti Marquinhos je visoko skočio i glavom probio vratara Lena za izjednačenje na 1:1. Ibrahimović je najprije u desetoj minuti u izvrsnoj šansi pogodio nogu vratara, a u 18. minuti ga je lobao, no lopta je završila na gredi. U 28. minuti Bebek je svirao opravdani kazneni udarac nakon prekršaja Jailleta u kaznenom prostoru, no vratar PSG-a Sirigu je "pročitao" udarac s bijele točke kapetana Nijemaca Rolfesa.

U 53. minuti Argentinac Lavezzi je natrčao na loptu upućenu od Dignea i zabio za 2:1, a u 68. minuti gosti su ostali s deset igrača nakon isključenja Cana. U 72. minuti iz igre je izašao i Ibrahimović, a zatim i Cavani pa se PSG zadovoljio s konačnih 2:1.