Nogometaši Barcelone pobijedili su na Nou Campu u gradskom derbiju Espanyol s 5:0 te su ostali vodeći i maksimalni nakon tri kola.

Argentinski "čarobnjak" Leo Messi bio je prva figura susreta s tri pogotka, dok je Ivan Rakitić ubilježio dva dodavanja za pogotke.

Messi je u 26. minuti na asistenciju Rakitića postigao prvi pogodak, a drugi je zabio u 35. minuti. U 67. minuti Messi iskorištava dodavanje Albe za svoj treći pogodak, a na 4:0 povećava Pique tri minute prije kraja nakon udarca iz kuta Rakitića. Konačnih 5:0 postavlja Suarez u 90. minuti.

Rakitić je igrao cijelu utakmicu, a u prvom dijelu je imao dvije odlične prilike za pogodak.

Barcelona je jedina s 9 bodova, Sevilla ima 6, a Real 5 bodova jer je na Bernabeu odigrao samo 1:1 s Levanteom.