Cardiff je držao 0:0 na Emiratesu sve do 88. minute, a tada je Nicklas Bendtner uspio pospremiti jedan odbijanac u mrežu za 1:0, da bi Theo Walcott u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:0.

Chelsea je ostao treći s dva boda manje od Arsenala zahvaljujući 3:0 (0:0) pobjedi na gostovanju kod Southamptona. Sva tri gola plavi sa Stamford Bridgea postigli su u nastavku, a mrežu su tresli Torres (60), Willian (71) i Oscar (82). Dejan Lovren je u obrani Southamptona odigrao svih 90 minuta.

Nikica Jelavić igrao je od 72. minute za Everton koji je na gostovanju kod Stoke Cityja odigrao 1:1 (0:0). Stoke je poveo preko As-Saidija (49), a poravnao je Baines (90+2-11m).

Tottenham je na Old Traffordu s 1:2 nadvisio Manchester United. Spursi su poveli golovima Adebayora u 34. i asistenta za prvi pogodak Eriksena u 66. minuti, a na 1:2 smanjio je Danny Welbeck na asistenciju Januzaja u 67. minuti. Iako je do kraja utakmice United stvarao pritisak, nije uspio doći do izjednačenja.

Ovom pobjedom Tottenham se odvojio od Uniteda, sada je šesti sa 37 bodova, dok je United sedmi sa 34.