Unatoč tome što se utakmica igrala radnim danom od 14 sati na tribine stadiona pod Bijelim brijegom skupilo se oko šest i pol tisuća gledatelja, a među njima je bila i grupa od stotinjak navijača Dinama, Bad Blue Boysa.

Za razliku od utakmice od prije točno tri godine, kada je Dinamo slavio s 1:0, ovaj put je završilo neriješeno – 1:1. Oba trenera napravili su veliki broj izmjena, kako bi priliku dobilo što više, no oba pogotka pala su u prvih 45 minuta, kada su na terenu bili nominalno prvi sastavi.

Zrinjski je poveo već u 12. minuti kada je nakon kornera pogodio Marin Aničić. Zanimljivo, kapetan Zrinjskog dovodi se ovih dana u kontekst Dinamovog novog pojačanja, pa je Aničić zgoditkom dodatno skrenuo pozornost na sebe.

Nakon njegovog gola Zrinjski je još nekolik puta zaprijetio, preko Pehara i Arežine, no dvije minute prije poluvremena hrvatski prvak je izjednačio. Dinamo je izveo korner, a strijelac je bio Ivan Krstanović.

U drugom poluvremenu Dinamo je imao inicijativu, no mladi Nikola Vasilj, koji je dobio priliku u nastavku, zaustavio je sve udarce gostiju.

Dinamo će u subotu igrati u Širokom Brijegu, a Zrinjski će u sljedećoj provjeri u nedjelju igrati protiv drugog hrvatskog velikana – Hajduka. (Bljesak.info)