Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće pretkolo Europske lige nakon što su u četvrtak u uzvratu u Mostaru u produžetku svladali nizozemski Utrecht sa 2:1.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1, koliko je bilo i u prvom susretu u Utrechtu te je pobjednik odlučen nakon dodatnih 30 minuta.

Gosti su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Gustafsona i nakon velike greške vratara Zrinjskog Brkića.

U drugom poluvremenu Zrinjski je krenuo mnogo ofenzivnije, a do izjednačenja je došao u 65. minuti golom Irfana Hadžića, koji se dobro snašao nakon centaršuta Kadušića i iz prvog dodira sa sedam metara poslao loptu preko vratara Jensena u rašlje gola.

Do kraja su gosti imali terensku inicijativu, ali je Zrinjski, usprkos vidnom umoru igrača, uspio sačuvati svoj gol.

I u produžecima su igrači Utrechta bili mnogo ofenzivniji, ali je Zrinjski iz jednog kontranapada uspio postići pogodak. Šovšić je ubacio u peterac gostiju, Mandić je pogodio prečku, a odbijenu loptu je "pokupio" ispred Jensena i poslao je u prazan gol za veliko slavlje.

Mostarski viceprvak će igrati u trećem pretkolu, gdje ih čeka švedski Malmö.