Nogometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine pobijedili su na Algavre stadionu u okviru 8. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. reprezentaciju Gibraltara rezultatom 4:0.

Strijelci za 'Zmajeve' bili su Edin Džeko, koji je dobro poentirao glavom u 35. minuti, nakon dobro izvedenog kornera Anela Hadžića.

Strijelac drugog pogotka bio je Kenan Kodro u 65. minuti poslije lijepe asistencije Edina Višće.

Na 3:0 povisio je Senad Lulić u 83. minuti, da bi konačan rezultat postavio Džeko rutinskim golom tri minute poslije.

Izabranici Mehmeda Baždarevića očekivano su dominirali cijelu utakmicu, dok Gibraltar nije stvorio niti jednu priliku.

U drugoj utakmici skupine H nogometaši Belgije pobijedili su u Pireju reprezentaciju Grčke sa 2:1.

Golove za Belgiju postigli su Jan Vertonghen u 70. i Romelo Lukaku u 74. minuti, dok je strijelac za Grčku bio Zeca u 73. minuti.

Belgijanci su došli do sedme pobjede, kojom su dva kola prije kraja kvalifikacija osigurali prvo mjesto u grupi i direktan plasman na SP, dok je Grčkoj ovo bio prvi poraz čime je prepustila drugo mjesto Bosni i Hercegovini.

Preostala dva kola riješit će pitanje putnika u dodatne kvalifikacije.

BiH u narednom kolu dočekuje reprezentaciju Belgije, dok u posljednjem kolu gostuje Estoniji, a Grčka u 9. kolu ide u goste Cipru te dočekuje Gibraltar.