Hrvatska je na korak do Svjetskog prvenstva, nakon što je u prvoj utakmici play offa pred 30 tisuća ljudi na Maksimiru razbila Grčku 4:1. Bez udarnog napadača Marija Mandžukića, Zlatko Dalić iskombinirao je sastav koji je odigrao vrhunsku utakmicu. Modrića je opet gurnuo na mjesto polušpice, a Marcela Brozovića na zadnjeg veznog, gdje je s Ivanom Rakitićem stvorio prvi preduvjet za pobjedu. Ivan Perišić i Andrej Kramarić s krila su se uporno zabijali u prostor prema Kaliniću i razmontirali grčku obranu.

U par poteza Dalić je posložio hrvatsku reprezentaciju. Trebalo je, kaže, samo postaviti vrhunske igrače na prave pozicije. Nakon utakmice dočekalo ga je pitanje kako je preporodio Hrvatsku, ali on ga je potpuno izignorirao.

"Za pobjedu su zaslužni igrači i navijači, uz ovakvu podršku nismo mogli izgubiti", odgovorio je Dalić.

Hrvatska je povela pogotkom Luke Modrića iz jedanaesterca koji je iznudio Nikola Kalinić nakon pogreške grčke obrane i loše povratne lopte vrataru. U 20. minuti nakon odlične akcije i asistencije Strinića, petom je zabio Kalinić. Deset minuta kasnije Dejan Lovren kasni u skoku nakon grčkog kornera, a Sokratis grešku kažnjava pogotkom. No, Hrvatska je dominirala, stvara brojne šanse i zabila treći pogodak u 33. minuti. Rakitić je stvorio višak, Vrsaljko ubacio, a Perišić odlično skočio na drugoj vratnici. Grčku je na početku drugog dijela potopio Kramarić, svojim osmim pogotkom za reprezentaciju.

"Cijela Hrvatska stoji iza nas"

"Hvala igračima i navijačima, zajedno smo uspjeli. Ovo je samo prvo poluvrijeme, nema opuštanja. Igrači zaslužuju ovakvu podršku, cijela Hrvatska stoji iza nas, primili smo toliko poziva i poruka. Nismo mogli igrati loše uz takvu podršku. Ali nema euforije, kao što ne bi bilo ni tragedije. Potpuno sam fokusiran na drugu utakmicu s Grcima", prva je Dalićeva reakcija.

U dvije utakmice na klupi Hrvatske rekao je više nego njegov prethodnik tijekom dvije godine.

"Ovo su vrhunski igrači, njima treba samo malo razgovora i postavljanje na prave pozicije. Treba im malo veselja i dobrog raspoloženja. Žao mi je što Mandžukić i Badelj nisu bili s nama"

Hrvatska njihove izostanke nije ni osjetila. Dalić je posebno zahvalio Brozoviću i Rakitiću za uloge koje su odigrali.

"Tražio sam igru preko bokova, teško je protiv grčkog bunkera. Žao mi je što smo primili pogodak, dogodila se nesigurnost koja se nije smjela dogoditi. Idemo u Grčku kao da je 0:0. Tražio sam da Kramarić i Perišić idu unutra prema napadaču i otvaraju bokove. Pravu stvar su odradili Brozović i Rakitić. Grčka ima dvije jake točke, prekid i drugu loptu, a te lopte kupili su moji igrači. Brozović i Rakitić. Luka Modrić mora igrati ofenzivnije, tako je i igrao. Strinić je odradio vrhunski posao i upisao prekrasnu asistenciju.Htio sam na koncu odmoriti Kalinića, uveo sam Rebića u špicu desno. Možda se nije najbolje snašao, ali moramo dati mladim igračima da osjete atmosferu i ekipu"

Dalić nije bio do kraja zadovoljan.

"Par puta nismo dobro reagirali u defenzivnom skoku, tako smo i primili gol iz prekida. Šteta, nismo to smjeli dopustiti", rekao je Dalić.