Nogometaši Slovačke priredili su najveće iznenađenje u prvim susretima drugog kola kvalifikacija za nastup na EURO-u 2016. u Francuskoj.

Slovaci su u skupini C u Žilini svladali aktualne europske prvake Španjolce s 2:1. Slovaci su poveli preko Kucke u 17. minuti, a Furija je izjednačila u tek u 82. minuti preko Alcacera. Veliku pobjedu domaćima osigurao je Stoch u 87. minuti.

Ovom pobjedom Slovačka je zasjela na vrh ljestvice sa šest bodova, a Španjolska ima tri, kao i Ukrajina, koja je kao gost svladala Bjelorusiju s 2:0. U ovoj skupini umalo se dogodilo još jedno iznenađenje, ali je Makedonija tek u sudačkoj nadoknadi svladala Luksemburg s 3:2.

Crna Gora kiksala kod Lihtenštajna

Veliki kiks napravila je Crna Gora koja je u skupini G na gostovanju kod Lihtenštajna odigrala bez pogodaka. U derbiju skupine Švedska i Rusija su u Stockholmu remizirali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Kokorin u desetoj minuti, a na 1:1 izjednačio je Toivonen u 49. minuti. Austrija je slavila kod Moldavije s 2:1. Rusija, Crna Gora i Austrija imaju po četiri boda, Švedska je na dva.

Slovenci nadigrali Švicarce

Važnu pobjedu u skupini E ostvarila je Slovenija koja je u Mariboru bila bolja od Švicarske s 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Novakovič u 79. minuti iz kaznenog udarca. Slovencima su to prvi bodovi u kvalifikacijama, a Švicarci su neočekivano i dalje bez boda.

Na vrhu su Englezi, koji su bez problema svladali San Marino s 5:0, te Litvanci, koji su pobijedili Estonce s 1:0, sa po maksimalnih šest bodova.