U derbiju 4. kola Le Championnata nogometaši PSG-a su na gostovanju pobijedili Monaco sa čak 3:0, a sva tri gola, ne svojom krivnjom, primio je hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić.

Momčad za koju brani pouzdani Suba odolijevala je napadima Ibrahimovića i društva sve do 57. minute kad je bedem domaćina probio Cavani, pogodivši glavom same rašlje.

Isti igrač povisio je vodstvo u 73. minuti nakon majstorskog proigravanja Ibrahimovića. Cavani je ostao sam ispred Subašića i samo je plasirao loptu pored nemoćnog hrvatskog vratara

Konačnih 3:0 postavio je Lavezzi u 83. minuti, samo par minuta nakon što je ušao u igru umjesto Ibre.

Mario Pašalić ušao je u igru u 81. minuti.

Bila je to treća pobjeda pariškog sastava koji vodi na ljestvici s devet bodova. Monaco je na 13. mjestu s pet bodova.

REZULTATI:

Monaco - PSG 0-3 (Cavani (57, 73) i Lavezzi (83)

Bordeaux - Nantes 2-0 (Khazri 45+2, Gajić 87)

St Etienne - Bastia 2-1 (Perrin 20, Eysseric 62 / Danic 41)

U subotu:

Angers - Nice 1-1 (Mangani 24 / Germain 56)

Reims - Lorient 4-1 (Charbonnier 23, Preville 54, Kyei 66, Turan 85 / Bouanga 48)

Troyes - Montpellier 0-0

Rennes - Toulouse 3-1 (Yago 17-ag, Armand 67, Sio 90 / Braithwaite 5)

Lille - Ajaccio 1-0 (Boufal 23)

Caen - Lyon 0-4 (Fekir 19, 44, 57, Beauvue 87)