U brazilskoj Seriji A je okončano i 28. kolo, a nogometaši Fluminensea i dalje čvrsto drže vrh ljestvice. U pravilu Fluminense pobjeđuje minimalno, pa je tako bilo i ove subote.

S 1:0 je vodeća momčad na ljestvici Serije A slavila na domaćem travnjaku protiv Botafoga. Tvrda je utakmica trajala sve do 73. minute kada je ogled odlučio pogotkom Fred. Za njega je to bio četrnaesti pogodaka u sezoni, te je zajedno s Brunom Mineirom iz Portuguese prvi strijelac lige.

Daleko raskošnija je bila utakmica drugog kluba s vrha - Atletico Mineira. Sa čak 6:0 je pobijeđen Figueirense, a apsolutna zvijezda utakmice je bio Ronaldinho. Nekada najbolji nogometaš na svijetu je postigao hat-trick, prvi otkada se vratio u Brazil nakon 28. srpnja 2011. godine. Tada je kao igrač Flamenga postigao tri pogotka Santosu. Zadnji je pogodak postigao 26. kolovoza (Cruzeiro), nakon čega je odigrao osam utakmica bez gola. No, protiv Figueirensea se otvorilo, a dva su pogotka zbilja bila na Ronaldinhovoj razini. U 12. minuti je potpuno iskosa, s 25 metara, pogodio suprotne rašlje. Pitanje je li Ronaldinho želio gađati gostujuća vrata ili nabaciti, ali je izgledalo lijepo. Ronaldinho se nakon tog gola slomio jer mu je u petak preminuo očuh od srčanog udara, a legenda je, iako potresena, nastupila za svoj klub te pogodak posvetila njemu pokazujući rukom prema nebu.

U 32. minuti je lukavo 32-godišnji brazilski nogometaš reagirao pri slobodnom udarcu. S 20-ak metara nije prebacio živi zid, već je provukao loptu ispod nekolicine igrača, a vratar gostujuće momčad je samo pogledom pratio lagani ulazak lopte u mrežu.

I na kraju, u nastavku, do hat-tricka je Ronaldinho došao pogotkom iz penala.

Da je, kao i Ronaldinho, još uvijek veliki majstor dokazuje Juninho Pernambucano koji je u 87. minuti pogotkom donio tri boda Vasco da Gami na gostovanju kod Atletico Goianiensea.