Nogometaši Paris SG-a propustili su prvu od devet prilika za potvrdu osvajanja naslova prvaka Francuske nakon što su na svom Parku prinčeva odigrali 2-2 (1-2) sa Strasbourgom.

Parižanima je, nakon 1-1 remija Lillea na gostovanju kod Reimsa u nedjelju popodne, za potvrdu osmog naslova nacionalnog prvaka, a šestog u posljednjih sedam sezona bila potrebna pobjeda protiv Strasbourga.

I krenulo je prema planu kada je Choupo-Moting u 13. minuti doveo domače u vodstvo, no Nuno Da Costa (26) i Goncalves (38) su do poluvremena preokrenuli, a između dva gostujuća gola Choupo-Moting je napravio nevjerojatnu stvar zaustavivši loptu koja je išla u gostujući gol na samoj liniji i tako spriječio vlastitu momčad u postizanju pogotka.

Unatoč stalnom pritisku u nastavku PSG je uspio tek poravnati preko Kehrera (82.), piše Hina.

PSG sada ima 81 bod, 20 više od drugog Lillea te bi naslov mogao izgubiti samo ako izgubi svih preostalih osam susreta, a Lille pak pobijedio svih svojih preostalih sedam.