Iako se službeno igralo peto kolo La lige, Barcelona i Sevilla odigrali su na Camp Nouu svoju tek treću utakmicu u sezoni.

Sevilla je uspjela zaustaviti zahuktalu Barcu i osvojiti bod. Bilo je 1:1, a susret je nakon pet sezona kao gost igrao i Ivan Rakitić.

Sevilla je povela u 8. minuti pogotkom Luuka de Jonga, no samo dvije minute poslije Coutinho je iskoristio pogrešku gostujućeg kapetana Jesusa Navasa koji mu je idealno ostavio loptu za pogodak nakon što je pokušao zaustaviti Messijevo dodavanje prema Brazilcu.

Do kraja utakmice je bilo nekoliko pokušaja s obje strane, a najbolju priliku za Barcelonu imao je u sučevom dodatku Trincao, ali je njegov udarac iz izgledne situacije obranio gostujući vratar Bono.

U povratku na Camp Nou u Sevillinom dresu Ivan Rakitić je odigrao 78 minuta.

U dresu Barcelone zaigrao je Miralem Pjanić, koji je u igru ušao u 75. minuti umjesto Coutinha.