U prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige nogometaši Hajduka su u gostima kod kazahstanskog Šahter Karagandija poraženi 2:4.

Pogotke za Šahter zabili su Topčagić (10), Finončenko (21), Džidić (70) i Žangilišbaj (90+4), a strijelci za Hajduk bili su Gotal (19) i Caktaš (78-pen).

Hajduk je primio tri gola iz ničega, odnosno nakon prekida i loših reakcija njihove obrane. Lošu partiju Hajduka protiv slabašnog Šahtera uživo je pratilo osam navijača splitskog kluba.

Hajduk je na početku imao incijativu, ali već iz prvog prekida primio je gol. Igrala se 10. minuta, ubacio je Maslo, a Topčagić, nakon loše reakcije Hajdukove obrane, zabija za vodstvo. Hajduk je izjednačio u 19. minuti. Gotal sa 15 metara iskosa pogađa mrežu zahvaljujući pogrešci vratara Mokina.

No, veselje Hajdukovaca kratko je trajalo, samo dvije minute, a opet je poguban bio prekid. Vičius je izveo loptu iz auta, a Topčagić ju je prebacio na drugu vratnicu, gdje je čekao Finončenko koji ju je pospremio u mrežu.

Loše reakcije Hajdukove obrane nakon prekida nastavile su se i u drugom poluvremenu. U 70. minuti iz kornera je ubacio Finončenko, a Džidić je glavom pogodio za 3:1.

Ipak, u 78. minuti Hajduk je smanjio zaostatak na 2:3, nakon penala koji je dosuđen jer je Džidić u živom zidu igrao rukom. Sigurni realizator 11-erca bio je Caktaš.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Hajduk je mogao izjednačiti, ali je Milić promašio stopostotnu priliku. I već u sljedećem napadu stigla je kazna. Ponovno smušenost u obrani Splićana, a Žangilšbaj pogađa za pobjedu Šahtera 4:2.

Uzvrat je za tjedan dana u Splitu.

ŠAHTER: Mokin, Kirov, Džidić, Malij, Maslo, Porivajev, Finončenko (Murzojev, 86), Pokrivač (Bajžanov, 60), Vičius, Konjisbajev, Topčagić (Žangilšbaj, 83).

HAJDUK: Stipica, Mikanović, Milić, Maloča, Jozinović, Anđelković, Bradarić, Vlašić (Maloku, 88), Caktaš, Gotal, Kouassi (Bencun, 71).

STRIJELCI: 1-0 Topčagić (10), 1-1 Gotal (19), 2-1 Finončenko (21), 3-1 Džidić (70), 3-2 Caktaš (78-pen), 4-2 Žangilšbaj (90+4).
SUDAC: Alijar Aghajev (Azerbejdžan)
STADION: Stadion Šahtera
GLEDATELJA: 10.000