Atletico je u uzvratu španjolskog Superkupa slavio protiv Reala s 1:0. Jedini pogodak na Vicente Calderonu postigao je Mario Mandžukić. U prvom susretu nije bilo pobjednika (1:1), pa je Atletico zahvaljujući hrvatskom napadaču stigao do drugog Superkupa u svojoj povijesti.

Početak iz snova za Atletico i Mandžu

Već u drugoj minuti utakmice i drugom napadu domaće momčadi Mandžukić je postigao prvi pogodak u novom klubu u koji je ovog ljeta stigao iz Bayerna. Nakon izbijene lopte vratara i proigravanja glavom Griezmanna, Mandžo je sjajno reagirao i s ruba kaznenog prostora loptu pospremio iza leđa Casillasa. Fenomenalno predstavljanje Super Marija domaćim navijačima!

Rodriguez najopasniji u Realu

Real, koji je prošlog tjedna osvojio europski Superkup, utakmicu je počeo bez najboljeg igrača Ronalda, koji se tek oporavio od ozljede. Očekivalo se da će Atleticu onda najviše prijetiti Bale, no španjolskom prvaku najviše problema je pravio Rodriguez. Najprije je u 25. minuti domaći vratar Moya jedva u padu obranio pokušaj Kolumbijca, a zatim je isti igrač glavom sa sedam metara poslao loptu nekoliko centimetara pored lijeve vratnice. Za kraj prvog dijela, u kojem se Atletico branio nakon vodstva, Rodriguez je s ruba kaznenog prostora pucao pored desne vratnice.

Ronaldo dobio 45 minuta, ali nije ništa napravio

Trener Reala Carlo Ancelotti shvatio je kako bi bez Ronalda mogao ostati bez trofeja, pa je na poluvremenu u svlačionici ostavio Kroosa, pojačanje iz Bayerna, a u igru uveo najboljeg nogometaša današnjice. No, kraljevskom klubu nije pomogao ni Ronaldo, koji je dva puta zaprijetio Moyi, oba puta dalekometnim pokušajima koje je oprezni domaći vratar lako uhvatio.

Modrić dobio prvi crveni karton u Realu

Momčad Diega Simeonea, koji je isključen zbog pritiska na suce u 30. minuti, kao i inače branila se vrhunski. U defenzivi su sudjelovali svi igrači, od Mandžukića, pa do Godina i Real se nije uspijevao približiti Moyi. Igrači Reala su bili nemoćni i nervozni, a Modrić nije ni završio utakmicu na travnjaku jer je dobio dva žuta kartona zbog dva bespotrebna prekršaja. Hrvatski veznjak prvi crveni karton u Španjolskoj dobio je u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ramos propustio ponovno šokirati Atletico

Izgledalo je da će se Atletico bez puno patnje osvetiti gradskom rivalu za poraz u finalu Lige prvaka, ali domaći igrači su nakon jednog ubačaja zaboravili na Ramosa, nogometaša koji je upravo u tom lisabonskom finalu spasio Real i donio mu produžetke u kojima je kraljevski klub stigao do desetog europskog naslova. Srećom po navijaće Atletica Španjolac je s pet metara glavom promašio cijelu loptu.

Ovacije za novog ljubimca Atleticovih navijača

I slavlje je moglo početi uz ovacije Mandžukiću, nasljedniku Diega Coste i novom ljubimcu navijača koji su ga oduševljeno ispratili iz igre pet minuta prije kraja.