GNK Dinamo Zagreb ostvario je fantastičan uspjeh pobijedivši Spartaka iz Trnave u 4. kolu Europske lige rezultatom 3:1.
Od samog početka neugodna magla spustila se nad Maksimirom i vidljivost je bila jako slaba. Modri su kružili pred golom gostiju i bilo je pitanje vremena kada će pasti pogodak.

Dinamo je do vodstva došao u 22. minuti pogotkom Amera Gojaka koji je povratnu loptu lagano pospremio u mrežu Spartaka.

Dinamo je u 35. minuti povećao vodstvo na 2:0 kada je Kadlec gurnuo loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja s desne strane koji je išao prema usamljenom Oršiću.

Dinamo je do novog pogotka mogao lako doći u 57. minuti kada se sam u šesnaestercu gostiju našao Gavranović, ali je lopta otišli blizu gola.

Fantastičan pogodak zabio je 63. minuti nakon odlične lopte Chanturishvili. Branili Dinama ostavili su mu dovoljno prostora da slobodno puca i lako prevari Livakovića za 2:1.

Dinamo se nakon primljenog pogotka nije povukao već je nastavio igrati svoju igru i to mu se isplatilo. Petković je sjajno ubacio sa strane, a Mislav Oršić čekao je spreman na drugoj vratnici.

Dinamo je cijelu utakmicu bio puno aktivniji od protivnika i zasluženo je slavio u ovom susretu.

Podsjetimo, posljednji put Dinamo je ovakav uspjeh ostvario 1970. godine kada je u četvrtfinalu Kupa pobjednika kupova igrao protiv Schalkea.

Dinamo: Livaković – Stojanović, Theophile, Perić, Rrahmani – Gojak , Ademi – Hajrović, Olmo, Oršić – Gavranović.

Spartak Trnava: Chudy – Kadelc, Toth, Godal, Čonka – Greššak, Rada – Jirka, Skhirtladze, Chanturishvili – Ghorbani.