ŽKK "VIOLETA" LIVNO : HŽKK "RAMA" (12:14,13:17,14:8,10:12) 49 : 51

HŽKK "RAMA"; Sičaja 4, A.Zadrić 7, Meštrović 22, Brizar 7, Kovačević 9, Marić 2. Trice; Meštrović 4

Bila je to utakmica u kojoj su,nažalost, suci igrali glavnu ulogu i s nizom pogrešnih odluka doveli utakmicu do incindentnog stanja koje ne priliči predblagdanskom ugođaju.

Naime košarkašice ŽKK "VIOLETA" su jedina ekipa koja u dosadašnjem prvenstvu nije osjetila slast pobjede i protiv HŽKK "RAMA", pojačane sa tri igračice iz Hrvatske i bodrene mnogobrojnom publikom, računale su na sigurnu pobjedu.

Domaće košarkašice su povele sa 9:0, da bi košarkašice iz Rame tada preuzele prednost i sigurno držale razliku do 4 sekunde prije samog kraja susreta kada je rezultat glasio 49:49.

Tada nastaje prava drama, poslije kratkog dogovora na minuti odmora, cure iz Rame odigravaju uigranu akciju da bi lopta završila u rukama kapetanice Meštrović koja rutinerski postiže poen za pobjedu i slavlje naših košarkašica. Najbolja u našim redovima bila je Meštrović koja je igrala svih 40 minuta i postigla 22 poena od čega 4 trice.

HŽKK "RAMA" prvi dio sezone završio je na trećoj poziciji sa 2 pobjede, 3 poraza i jednom utakmicom manje. Nastavak prvenstva je 16.01.2013,godine.