Nogometaši Juventusa u prvoj su utakmici polufinala Lige prvaka kao gosti u Monte Carlu svladali Monaco s 2:0 (1:0) i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale koji će se igrati 3. lipnja u Cardiffu.

Strijelac oba pogotka bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain u 29. i 59. minuti. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Danijel Subašić branio čitavu utakmicu za Monaco. Uzvratna utakmica igrat će se 9. svibnja u Torinu.

U velikom okršaju najbolje obrane i najboljeg napada Lige prvaka pobjedu je odnijela granitna talijanska obrana.

Juventus je i nakon Monte Carla ostao jedna momčad koja još nije primila pogodak u konckout-fazi, dok je s dva pogotka Higuaina prekinut Monacov niz nepobjedivosti na domaćem terenu.