U hotelu „Kupres“ u Kupresu 25. i 26. travnja 2015. održano je 14. kadetsko i 17. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne. Na prvenstvu je sudjelovao 71 natjecatelj. Natjecali su se u sedam ženskih i sedam muških starosnih skupina. Igralo se po Bergerovom ili švicarskom sustavu uparivanja, ovisno o broju natjecatelja u skupini. Tempo igre bio je 30 minuta po igraču.

Najuspješniji klub na prvenstvu bio je ŠK „Rama“ koji je nastupio sa sedam natjecatelja i osvojio tri zlatne, jednu srebrnu i dvije brončane medalje. Zlatne medalje osvojili su: Mia Marić u skupini Ž-10, Luka Marušić M-10 i Sanja Marić Ž-18. Srebrnu medalju osvojila je Sara Marić Ž-16. Brončane medalje osvojili su Petar Anđelić M-8 i Lovro Lovrić M-10. Lovro Anđelić zauzeo je četvrto mjesto u skupini M-10.

Svih sedam natjecatelja izborili su pravo nastupa na 16. kadetskom i juniorskom prvenstvu BiH koje će biti održano u Neumu od 16. do 19. svibnja 2015. godine.