U organizaciji HKK Rama, uz potporu glavnih pokrovitelja: Općine Prozor-Rama, Alf Marketa i Turističke Zajednice HNŽ te niza drugih sponzora završen je turnir u "uličnoj košarci" na kojem je sudjelovalo ukupno 12 ekipa.

Tim "General Vasilije Mitu" iz Zagreba pobjednik je trodnevnog tradicionalnog seniorskog turnira po redu 15. Streetball Rama u Prozoru.

U finalu zagrebački tim sastavljen od Dalmatinaca: Igor Musulin, Toni Vitali, Božo Radoš i Nikola Baran pobjedili su tim XXX profa 22:15 i osvojili novčanu nagradu od 2000 KM.

Turnir je zahvaljujući pobjedničkom timu, koji je trenutačno drugi u Hrvatskoj po "FIBA 3X3" rejtingu, imao i međunarodni karakter a dodatnu kvalitetu turniru u "uličnoj košarci" dao je nastup po istim tim parametrima također drugo rangirani tim BiH XXX iz Sarajeva, koji su nastupili s prefiksom u imenu "profa" u sastavu Damir Palata, Fedja Vuleta, Nedim Mustafić i Berim Gudić osvojili su drugo mjesto i novčanu nagradu od 600 KM. Treće mjesto je osvojio domaći tim Laguna klub za koju su igrali Mijo Babić, Ante Ćališ, Petar Zelenika i Ivan Barač.

Svakako vrijedno je spomena uzastopni peti nastup iznimno kvalitetnog tima iz Širokog Brijega "Lubura Izrade" koji je nastupio u pomlađenom sastavu i na kraju zauzeo četvrto mjesto.

Rezultati utakmica završnice

Nedjelja, 30.7.2017.god.

U završnicu 15. Streetball Rama našli su se timovi iz: Zagreba, Sarajeva, Širokog Brijega, Gornjeg Vakufa - Uskoplja, Bugojna i tri domaća tima iz Prozor- Rame.

Nakon odigranih svih utakmica uručene su novčane nagrade;

A pobjednik u zakucavanju Toni Vitali a u tricama Mijo Babić kojima su uručene novčane nagrade po 100 KM.

Danas (ponedjeljak) u 18 je turnir za juniore.

Tekst: Ivica Čuljak