Real je teže od očekivanog došao do pobjede protiv Girone, ali ipak na uzvrat u Gironu ide s dva pogotka prednosti.

Gosti su šokirali "Bernabeu" već u 7. minuti kada je Garcia proigrao Lozana, a ovaj znalački pospremio loptu u mrežu.

Na odgovor Reala se nije dugo čekalo, već u 18. minuti rezultat je 1:1. Po desnoj strani prošao je Odriozola te sjajno povratnom loptom našao Vasqueza, koji iz velike blizine zabija pogodak.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena domaćini prave preokret golom Sergija Ramosa iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon prekršaja nad Viniciusom.

U nastavku Real je držao loptu u svom posjedu, a gosti su se orijentirali na kontre. U 68. minuti sviran je drugi jedanaesterac na utakmici, ovaj puta za Gironu. Nakon jednog kornera Girone, rukom je u svome šesnaestercu igrao Llorente. Siguran s bijele točke bio je Granell i donio svojoj momčadi izjednačenje.

Ipak, Real je munjevito reagirao i odgovorio s dva ekspresna pogotka. Prvo je kapetan Ramos u 77. minuti još jednom pospremio loptu u mrežu, ovaj puta glavom nakon ubačaja Marcela. Samo tri minute poslije Karim Benzema postavlja konačan rezultat, nakon sjajne asistencije Viniciusa.

Luka Modrić je za Kraljevski klub igrao do 62. minute, kada ga je zamijenio Kroos.