Američka turneja na Challengerima Zagrepčaninu je donijela punu šaku bodova. Nakon finala u Monterreyu, Ivo Karlović osvojio je turnir u Calgaryju i došao nadomak povratka u Top 100

Čini se kako tijelo Ive Karlovića doista ne zna za godine. Hrvatski je tenisač s 39 na leđima otišao do kraja na ATP Challengeru u Calgaryju u Kanadi, postavši najstariji pobjednik jednog turnira iz te serije ikad.

"Div sa Šalate" u finalu je pobijedio prvog nositelja, Australca Jordana Thompsona (108. na ljestvici) rezultatom 7-6 (7-3), 6-3 nakon sat i 13 minuta igre, prenosi 24sata

Na putu do titule Karlović je ispalio 24 asa, a u polufinalu je svladao dvostruko mlađeg sunarodnjaka Bornu Goju. Na današnjoj će ATP-ljestvici napredovati sa 122. na 108. mjesto.