Hrvatski tenisač Ivan Dodig i njegov brazilski partner Marcelo Melo izborili su polufinale turnira parova na Roland Garrosu. Branitelji naslova pobijedili su u četvrtfinalu rumunjsko-indijsku kombinaciju Rohana Bopannu i Florina Mergeu sa 6:4 i 6:4 za sat i 15 minuta igre. Prvi set Dodig i Melo osigurali su breakom pri rezultatu 3:3, pobjegli su na 15:40 i iskoristili prvu break-loptu. U drugom setu oduzeli su suparnicima, inače šestim nositeljima,  početni udarac već kod 1:1 i uskoro su poveli s 3:1.

Nakon toga imali su priliku za drugi break kod 4:2, a kad su servirali za pobjedu Bopanna i Mergea su opasno zaprijetili i poveli s 0:40, no s pet uzastopnih osvojenih poena hrvatski-brazilski par osigurao je pobjedu i prolaz među četiri najbolja muška para Roland Garrosa.