Norveški prvak u Zagrebu je branio prednost od 1:0 iz prve utakmice i tražio je prvi ulazak u LP u svojoj povijesti, dok Dinamu prolaz znači povratak među elitu nakon što je 2020. i 2021. godine zapeo baš na ovoj, zadnjoj stepenici.

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je ovjerio Petar Bočkaj. (GOLOVI Drmića i Bočkaja).

U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić (4) i Bruno Petković (35), dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek (70).

Bila je to utakmica s dva potpuno suprotna poluvremena, Dinamo je bio agresivan i rastrčan u prvom, a Bodo/Glimt potpuni gospodar u drugim dijelu. Nakon dva gola i euforičnog prvog dijela, Dinamo se u drugom dijelu posve 'ugasio', da bi tek u produžetku bio nešto opasniji.

Dinamo je ovo osmi plasman u Ligu prvaka, a ždrijeb je već u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.

U srijedu su dalje prošli i Glasgow Rangers, koji je golom Antonija Mirka Čolaka eliminirao PSV pobjedom u gostima od 1:0 (prva utakmica 2:2) i Kopenhagen koji je eliminirao Trabzonspor (0:0 i 2:1).