U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Poljud pred 16.000 gledatelja pobijedio Hajduk 3:2 postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Hajduk je do 70. minute vodio 2:0 golovima Tina Svena Sušića (8) i Antonija Milića (40), no Modri su uspjeli okrenuti rezultat. Duje Čop je u 71. minuti smanjio, a zatim u 90. i izjednačio. Pobjednički pogodak za goste zabio je Henriques u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Za sva tri gola Dinama asistirao je Soudani.

Hajduk je odlično otvorio utakmicu i već u osmoj minuti poveo sjajnim pogotkom Sušića. Avdija Vršajević je izveo aut za Dejana Mezgu koji je gurnuo loptu do Sušića koji je s desne strane kaznenog prostora iz kosa pogodio suprotne rašlje Eduardova gola. Dinamo je do izjednačenja umalo došao u 35. minuti nakon velike pogreške vratara Lovre Kalinića. Hajdukovoj jedinici je lopta ispala iz ruke što je iskoristio Soudani i asistirao Brozoviću koji je pucao u prazan gol. Međutim, s gol crte loptu je odbio Maloča.

Hajduk je postigao pogodak i u uvodnim minutama drugog dijela. Dejan Mezga je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a u gužvi pred vratima lopta je došla do Antonija Milića koji ju je primirio prsima i s desetak metara opalio pored Eduarda. Hrvatski prvak je smanjio rezultat u 71. minuti nakon odlične akcije Soudanija koju je golom okrunio Čop. Isti dvojac donio je gostima izjednačenje u 90. minuti. Soudani je ubacio, a Čop zabio svoj već sedmi gol u susretima protiv bivšeg kluba.

Do velikog preokreta Dinamo je došao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Soudani sjajnim ubačajem uposlio Henriqueza koji je s pet metara glavom svladao Kalinića.

Na ljestvici vodi Dinamo s 19 bodova, Rijeka ima 15 bodova i utakmicu manje, a Hajduk je treći s deset bodova.

U petak su Istra 1961 i Osijek u Puli odigrali bez pogodaka, a u subotu je Lokomotiva na Gradskom stadionu u Koprivnici svladala domaći Slaven Belupo 2:0.

Navečer će Rijeka ugostiti Zadar, a Split gostuje kod Zagreba.