Hrvatski tenisač Marin Čilić je predajom kod rezultata 7:6 (4), 7:6 (3), 2:6, 1:6, 0:2  poslije tri sata i 37 minuta igre u dvoboju prvog kola US Opena okončao loš hrvatski dan u New Yorku.

Nakon što su poraze upisali Ivo Karlović, Donna Vekić i Ana Konjuh, osvajač US Opena iz 2014. godine Marin Čilić je poveo 7:6 (4), 7:6 (3) protiv Philippa Kohlschreibera, no potom je Nijemac u sljedeća dva seta Čiliću prepustio samo tri gema (2:6, 1:6), a u petom je poveo 0:2, nakon čega je Čilić zbog problema s ukočenim vratom, koji su mu otežavali kretanje u većem dijelu trećega i u cijelom četvrtom setu, prvi put u karijeri predao meč koji je započeo.

Do predaje Čilić je servirao 18 aseva, a Nijemac 21. Ovo je bio njihov 13. međusobni ogled i osma pobjeda 37-godišnjeg Kohlschreibera, koji je trenutačno tek 115. tenisač svijeta.

Ranije je Ivo Karlović poražen od sedmog tenisača svijeta, Rusa Andreja Rubljeva sa 6:3, 7:6(3), 6:3, Donnu Vekić je izbacila Španjolka Garbine Muguruza, a Anu Konjuh Kanađanka Leylah Fernandez, pa je od hrvatskih predstavnika u singleu na US Openu ostala samo Petra Martić, koja će svoj dvoboj prvog kola s Mađaricom Dalmom Galfi igrati u utorak.