Prvi finalist Lige prvaka za ovu sezonu je španjolska Barcelona. Katalonski klub kartu za Berlin čekirao je još u prvoj utakmici, kada je Bayern poražen s 3:0, no sve je postalo i službeno nakon uzvrata u Münchenu.

U drugoj utakmici polufinala Bayern je s 3:2 porazio Barcelonu, no Katalonci idu dalje zahvaljujući ukupnih 5:3.

Malu nadu Bavaraca probudio je Benatia golom u sedmoj minuti, no sve snove domaćih uništio je Neymar golovima do kraja poluvremena. U drugom, revijalnom poluvremenu Lewandowski i Müller donijeli su Bayernu utješnu pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 72. minute.

Barcelona će protivnika u finalu dobiti sutra kada igraju Real Madrid i Juventus. Talijanski prvak ima 2:1 iz prve utakmice.

Barcelona je očekivano prošla u svoje osmo finale najjačeg europskog klupskog natjecanja, te će 6. lipnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu tražiti svoj peti europski naslov. Bayernu ostaje utjeha da je ipak pobijedio moćnu Barcelonu, te da je ove sezone pobijedio u svih šest dvoboja Lige prvaka u Münchenu.