Hrvatska vaterpolska reprezentacija upisala je prvi poraz u 3. kolu skupine B olimpijskog turnira u Riju.

Nakon pobjeda nad SAD-om i Crnom Gorom, Barakude su poražene od Španjolaca s visokih 9:4.

Očajno su izabranici Ivice Tucaka ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine Španjolci su vodili s 2:0 golovima Lifantea i Riosa.

Polovicom druge četvrtine Španjolci odlaze na 3:0 golom Sagliettija, ali Sukno smanjuje na 3:1. Ipak na kraju poluvremena Španjolci odlaze na odmor s prednošću od 4:1, a ponovno je strijelac bio Saglietti.

Golovima Jokovića i Bušlju Hrvatska smanjuje prednost Španjolaca i u posljednju četvrtinu ulazi s minus dva (5:3).

No, u posljednjoj dionici igra Hrvatske se u potpunosti raspala, te su Španjolci s još 4 pogotka došli do visoke pobjede. Jedini pogodak za Barakude zabio je hrvatski Španjolac Garcia.

Nakon ovog poraza Hrvatska je trenutno treća u skupini B sa 4 boda koliko ima i drugoplasirana Španjolska. Vodeća je Italija sa sve tri pobjede i s maksimalnih 6 bodova.