Real Madrid i prvak Azije Kashima Antlers finalisti su Svjetskog klupskog prvenstva koje se održava u Japanu nakon što je kraljevski klub u četvrtak u drugom polufinalnom susretu s 2-0 pobijedio meksički Club America.

Real je poveo pogotkom Karima Benzeme koji je svladao vratara meksičke momčadi u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena nakon asistencija Tonija Kroosa. Konačan rezultat postavlja Cristiano Ronaldo u sudačkoj nadokandi na kraju drugog poluvremena, prenosi Hina.

Dan ranije je Kashima Antlers sa 3-0 bio bolji od kolumbijskog Atletico Nacionala.

Real će tako u nedjelju u finalu, koje je na rasporedu u 11,30 sati po našem vremenu, pokušati doći do svog drugog naslova svjetskog prvaka. Prvi put je slavio je na Svjetskom klupskom prvenstvu 2014. godine, a prije je toga tri puta bio pobjednik Interkontinentalnog kupa (1960., 1998. i 2002. ), preteče Svjetskog klupskog prvenstva.