Ivan Rakitić odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi Barcelone protiv Seville (3:0) i s travnjaka je deset minuta prije kraja ispraćen ovacijama.

Međutim, mnogi će ovu njegovu utakmicu pamtiti po tome što se žestoko borio kako bi dobio žuti karton. Naime, hrvatski veznjak je imao četiri žuta kartona i trebao mu je jedan kako bi propustio sljedeću utakmicu. Očito je u dogovoru s trenerom Luisom Enriqueom, koji ga je zamijenio čim je požutio, odlučio propustiti gostovanje kod Malage.

Tim potezom je Rakitić osigurao nastup na najbitnijoj utakmici sezone - El Clasicu 23. travnja, kao i nastup protiv Real Sociedada kolo ranije.

Rakitić je žuti karton lovio gotovo cijelo drugo poluvrijeme jer je Barcelona u prvom stvorila tri gola prednosti, a činio je to toliko očito da je to bilo ružno za gledati. Na kraju je cilj ispunio povlačenjem za dres N`Zonzija.