Do 62. minute Barcelona je živjela san da može napraviti čudo i nadoknaditi četiri gola zaostatka iz prvog susreta s PSG-om, a onda je sjevnuo Cavani, nakon čega se činilo da je katalonskoj bajci ipak došao kraj. O kako su se prevarili svi koji su tada otpisali Barcu.

Parižani su u uzvrat ušli s 4:0, no na poluvremenu na Camp Nou voda im došla blizu ušiju. Barca je na odmor otišla s 2:0, početkom drugog dijela Messi je s penala postavio 3:0, no onda je Cavani u 62. minuti ohladio Katalonce.

Kada se činilo da od čuda neće biti ništa, Barca je do kraja utakmice ipak zabila još tri komada - Neymar je potpisao dva, drugi s penala, a u sudačkoj nadoknadi za konačnih 6:1 i prolaz katalonskog diva zabio je rezerva Sergi Roberto.

Bio je to povijesni trenutak, jer u nokaut fazi još nitko do večeras nije nadoknadio četiri gola zaostatka iz prvog susreta.

U drugom susretu Borussia je razbila Benficu 4:0 i tako se plasirala u četvrtfinale.