Hrvatski rukometaši u petak su u polufinalu Europskog prvenstva u Srbiji, izgubili od domaćina 26:22. U beogradskom 'grotlu' pred 20.000 domaćih navijača, 'Kauboji' su odigrali hrabru i tešku utakmicu ali nisu mogli protiv jačih domaćina. Pritisak je bio golem, a neugodni huk u dvorani koji nije jenjavao od prve do posljednje minute samo je dodatno otežavao našim rukometašima. No to nije bilo sve. Na poluvremenu, kada su reprezentacije odlazile prema svlačionicama, prema našim je igračima bačen tupi predmet za kojeg su neki pisali da se radi o upaljaču, a neki o komadiću staklene boce. Snimka danske televizije TV 2 Sport pokazala je o čemu se radi te kako su se hrvatski igrači i stručni stožer morali skrivati i pokrivati ručnicima kao ne bi dobili po glavi. Na kraju je nešto od toga doletjelo u oko srpskog reprezentativca Žarka Šešuma, koji je završio u bolnici s ozljedom oka, a zbog toga je propustio finalnu utakmicu između Danske i Srbije, koju su domaćini izgubili. ''Dosta nam je nedostajao, ali pošto smo ga sami povrijedili – bravo. Neki idiot nas je možda koštao zlata'', rekao je nakon finala razočarni izbornik srpske reprezentacije Veselin Vuković.