Završena je utakmica 15. kola talijanske Serie A protiv 11. momčadi između Intera i Chieva na San Siru. Inter je slavio s 5:0 uz hat-trick Ivana Perišića.

Prvi, treći i peti pogodak postigao je hrvatski reprezentativac.

Jedan od glavnih aduta Zlatka Dalića za Rusiju u 23. minuti je zatresao mrežu gostiju i tako doveo Nerazzurre u vodstvo. Nije njegov udarac bio pretjerano precizan obzirom da je išao direktno u Sorrentina, ali bio je toliko silovit da ga vratar nije mogao zaustaviti.

U 38. minuti Mauro Icardi povećao je vodstvo Intera na 2:0, na asistenciju Marcela Brozovića.

U 56. minuti Perišić je presjekao jedno pogrešno dodavanje obrane Chieva, sjurio se prema suparničkom golu i iskosa s lijeva iz trka zabio u suprotni kut s nekih 12-ak metara. Sjajan potez.

U drugoj minuti sudačke nadoknade opet je sjevnula Perišićeva ljevica za konačnih 5:0 i Interov skok na vrh ispred Napolija.