Hrvatska je u 4. kolu skupine B Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru pobijedila Makedoniju s 29:26 (15:14) i time osigurala odlazak u drugu faza natjecanja s prvog mjesta u skupini.

Prvo poluvrijeme pokazalo je dosta nervoze na obje strane, a Hrvatska nije pokazala baš najbolju igru. Na odmor je otišla vodstvom od 15:14 pogotkom u posljednjim trenucima tog dijela utakmice.

U nastavku su 'Kauboji' zaigrali puno bolje, agresivna i čvrsta obrana zatvorila je šuteve Makedonaca, a do četvrte pobjede Hrvatsku su doveli opet sjajni Ivan Čupić s devet pogodaka i Mirko Alilović sa 13 obrana. Domagoj Duvnjak dodao je pet, a kod Makedonaca Kiro Lazarov postigao je sedam pogodaka.

U drugom susretu skupine B, BiH je poražena od Tunisa 27:24 te joj je potrebno pravo čudo da izbori plasman u drugu fazu natjecanja. Naime, BiH bi u posljednjem kolu skupine trebala slaviti protiv Hrvatske (petak, 17.00 sati), a Tunis bi trebao izgubiti protiv posljednjeplasirane reprezentacije Irana.

U trećem susretu Austrija je uvjerljivo slavila protiv Irana 38:26.