U derbiju desetoga kola talijanskog prvenstva Napoli je na svojem stadionu slavio protiv Rome 2:0. Pogotke su postigli bivši igrači Reala: Gonzalo Higuain (3) i vodeći strijelac lige Jose Callejon (85). Porazom Rome se okoristio Juventus, koji se odvojio na čelu ljestvice.

Pred 37.000 gledatelja na stadionu u Napulju domaći sastav je nadigrao Romu, kojoj je to drugi poraz u prvenstvu. Ovo je bila utakmica visokog rizika zbog ubojstva navijača Napolija na prošlom dvoboju pa je navijačima Rome bilo zabranjeno putovati u Napulj.

Juventus je slavio na gostovanju kod Empolija 2:0, a obrana domaćina probijena je tek u 61. minuti zahvaljujući Andrei Pirlu. Juventusov veznjak je zabio iz slobodnjaka te je došao na samo jedan gol od rekorda Seria A koji drži Siniša Mihajlović s 28 pogodaka iz slobodnih udaraca. Drugi pogodak za Juventus postigao je Morata u 72. minuti.

Posljednjeplasirana Parma je slavila kod kuće protiv Intera 2:0 pogocima Paolo De Ceglie (5, 76). U sastavu Intera Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta.

Vodi Juventus s 25 bodova, drugoplasirana Roma ima 22, a Napoli je s 18 bodova skočio na treće mjesto.