Jučer je u sportskoj dvorani u Prozoru održana završnica Kup-a Košarkaške lige mladih KKS SBK za selekciju pionira 2000./01. godište.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastali su se prvoplasirana ekipa iz lige HKK Rama i četveroplasirana ekipa KK Star Fojnica.
Ekipa Rame je pokazala da je kvalitetnija a rezultat je na kraju glasio 89-34 za HKK Rama.

Rezultat druge polufinalne utakmice HOKK Vitez - Prvi koš 72-55

U borbi za treće mjesto Prvi koš je bio bolji od Star Fojnice

U finalnoj utakmici sastali su se HKK Rama - HOKK Vitez. Do poluvremena utakmica je bila vrlo izjednačena, a rezultat je glasio 31-29 za Ramu. U tećoj četvrtini ekipa Rame je odigrala fantastično povezavši 4 trojke, sjajnom obranom i požrtvovnošću dobivaju  treću četvrtinu 32-17. U četvrtoj četvrtini ekipa Rame nije ispuštala prednost, a konačni rezultat je glasio HKK Rama - HOKK VItez  73-59, slavlje je moglo započeti.

Zlatna ekipa HKK Rama pioniri 2000/01; Tomo Šimunović, Marko Meter, Florijan Faletar, Stipo Burić, Tadija Čuljak, Jure Burić, Petar Begić, Josip Zelenika, Mario Džolan, Marin Bilić, Nikola Vladić, Vjekoslav Drežnjak. Trener Ivica Vukoja. Pomoćni treneri; Anto Burić i Mijo Knježević. U sastavu zbog ozljeda nisu bili Ivo Ivančevć i Ivan Marić.

Nakon završetka finalne utakmice održano je proglašenje pobjednika, dodjeljeni su pehari i medalje.