Austrija, koju vodi hrvatski trener Nenad Bjelica, povela je u petoj minuti pogotkom Floriana Madera, a na 1:1 izjednačio je Marcelo Brozović u 33. minuti. Prednost Dinamu donio je Junior Fernandes pogotkom u 43. minuti, a pogodak koji vodi Dinamo dalje postigao je Fatos Beqiraj u 70. minuti. No, u 82. minuti Roman Kienast je smanjio na 3:2.

Dinamo u još većim problemima

Loše otvaranje hrvatskog prvaka. Domaći nogometaši poveli su već u petoj minuti. Austrija je izborila slobodan udarac s 30 metara desno iskosa. Mader je izvrsno nabacio, a Josip Šimunić je u pokušaju da izbaci loptu prevario svojeg vratara Grzegorza Sandomierskog. Modri sada moraju postići tri pogotka ako žele proći dalje.

Prvu priliku Dinamo je imao u sedmoj minuti iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je pokušaj Sammira završio u živom zidu.

Dinamo je otvorio igru, a to pogoduje brzim napadima Austrije. U 13. minuti novi opasan pokušaj bečkih nogometaša. Daniel Royer probio je desnu stranu i uputop opasnu loptu u sredinu, ali na svu sreću nitko od austrijskih nogometaša nije ju uspio dohvatiti.

Novu priliku Dinamo je imao u 18. minuti. Junior Fernándes je srušen na rubu šesnaesterca po sredini. Sammir je ponovno neuspješno pokušao kroz živi zid. U nastavku akcije Brozović je zaradio žuti karton. Dinamo ima inicijativu i veći posjed lopte, ali za sada nije uspio kreirati nijednu opasnu priliku.

Prvu izrađenu priliku Modri su imali u 30. minuti. El Arabi Soudani se probio kroz obranu Austrije i oštro pucao s osam metara lijevo iskosa, ali je domači vratar Heinz Lindner uspio rukom izbiti izvan terena. Sammir je pokušao izravno iu kuta, ali je Lindner uspio krajnjim naporom izbaciti u novi udarac iz kuta.

Brozović vraća nadu

Nadu Dinamu vratio je Brozović u 34. minuti. Vezni igrač Modrih uspio se osloboditi svojih čuvara i zatim izvrsno s 18 metara svladati domaćeg vratara za 1:1.

Već sljedeće minute požutio je Šimunić kada je spriječio brzu akciju Austrije. Pogodak Brozovića dao je krilima modrim nogometašima. U 42. minuti Fernandes se izborio za udarac i ciljao drugu vratnicu, ali Lindner ponovno brani.

Fernandes naciljao za vodstvo

Već u sljedećoj minuti Dinamo je poveo. Sammir je glavom proslijedio loptu do Fernadesa, koji ju je prihvatio i zatim ponovno cilja drugu vratnicu, ali ovog puta Lindner nije uspio spriječiti da loptu završi u mreži.

Zvršilo je prvo poluvrijeme. Dinamo se uspio pribrati nakon šokantnog početka i primljenog pogotka već u petoj minuti te preokrenuti rezultat u svoje vodstvo od 2:1. Modrima je za prolazak dalje potreban još jedan pogodak.

Otvorena igra u drugom dijelu

Otvaranje drugog dijela ponovno je pripao Austriji. U 47. minuti probijena je lijeva strana Dinamove obrane, ali se Tomaš Jun nije snašao i s pet metara poslao loptu pored vratnice.

U 52. minuti prva prilika Modrih u drugom dijelu. Said Husejinović je pucao s 27 metara, ali domaći vratrar odbija loptu, a dvije minute poslije Fernandes je propustio proigrati Soudanija.

U 59. minuti prva izmjena u redovima Dinama. Husejinovića je zamijenio Beqiraj. U 63. minuti novi dalekometni pokušaj Brozovića, ali Lindner ponovno brani. U 69. minuti Austrija se uspjela othrvati pritisku Dinama i ponovno opasno zaprijetiti. Nakon ubačaja s lijeve strane Philipp Hosiner je nadvisio Josipa Pivarića, a Sandomierski vadi loptu ispod vratnice.

Beqiraj za potrebnih 3:1

Samo 11 minuta nakon što je ušao u igru Beqiraj je postigao pogodak, koji vodi Dinamo u Ligu prvaka. Ivo Pinto je probio desnu stranu i izvrsno nabacio, a najviši u skoku bio je Beqiraj koji pogađa za 3.1.

U 73. minuti Sammira je zamijenio Domagoj Antolić, a dvije minute poslije Soudanija mijenja Jerko Leko. Dinamo je tako iskoristio sve tri zamjene.

Kienast smanjio na 3:2

Dinamo je bio u Ligi prvaka samo 12 minuta. Nakon primljenog trećeg pogotka, Austrija je krenula na sve ili ništa i to joj se isplatilo u 82. minuti. Nakon što se lopta odbijela u Dinamovom šesnaestercu, Kienast je bio najbrži na drugoj vratnici i postiže pogodak, koji vodi Bečane u Ligu prvaka.

U 86. minuti Beqiraj je pokušao iz voleja preko obrambenog igrača, ali je lopta završila pored vratnice, a minutu poslije pokušao je i Antolić, ali je i on bio neprecizan. U 90. minuti žuti karton zaradio je i Fernandes, a minutu poslije požutio je i Pivarić.

Koban poraz u Maksimiru

Dinamo tako nije uspio izboriti treći uzastopni nastup u Ligi prvaka te će natjecanje nastaviti u Europskoj ligi. Hrvatski prvak je Ligu prvaka izgubio u prvoj utakmici u kojoj je odigrao jednu od svojih najlošijih utakmica i izgubio s 2:0.

Ždrijeb skupina Europske lige na rasporedu je u petak, 30. kolovoza.