Nogometna reprezentacija Portugala je u drugom kolu grupe "A" na FIFA Kupu konfederacija svladala selekciju Rusije rezultatom 1:0, javlja Anadolija.

Portugal je poveo u 9. minuti golom Cristiana Ronalda koji je glavom poslao loptu u ruski gol.

Rusija je imala izglednu priliku u 24. minuti kada je Aleksandr Golovin šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut blokirala portugalska obrana.

Portugalci su imali dobru priliku u 32. minuti, ali Ronaldo nije uspio svladati vratara reprezentacije Rusije.

U nastavku nije bilo golova pa se na odmor otišlo kod rezultata 1:0 za reprezentaciju Portugala.

Portugal je i u drugom poluvremenu imao mnogo više prilika, a jedna od najboljih je zabilježena u 58. minuti kada je šut glavom Andrea Silve blokirala ruska obrana.

Do kraja meča je bilo još nekoliko solidnih prilika na obje strane, ali je rezultat ipak ostao nepromijenjen, pa je Portugal upisao prvu pobjedu na ovom FIFA Kupu konfederacija.

Nakon drugog nekompletiranog kola, u skupini "A" Portugal je prvi sa 4 boda, druga je Rusija sa 3, Meksiko ima jedan, dok je Novi Zeland bez bodova.