U utakmici 5. kola I kvalifikacijske skupine za odlazak na EURO koje će se 2018. igrati u Italiji i San Marinu U-21 reprezentacija Hrvatske odigrala je u Solunu s Grčkom 1:1 (0:0).

Nakon četiri uvodne pobjede protiv vršnjaka iz Moldavije, Bjelorusije, Češke i San Marina odabranici izbornika Nenada Gračana u ponedjeljak su uzeli bod kod najvećeg konkurenta za prvo mjesto u skupini Grčke.

Hrvatska je mogla povesti u 42. minuti iz kaznenog udarca, ali Josip Brekalo nije pogodio, da bi u 65. minuti Manthatis doveo Grke u vodstvo. Brekalo se iskupio golom iz udarca izvan kaznenog prostora u 74. minuti, a dokraja utakmice je isključen igrač domaćih Pasalidis (84).

Na čelu skupine I su reprezentacije Hrvatske i Grčke sa po 13 bodova, Bjelorusija ima 7, Češka 4, Moldavija 3,a San Marino je bez bodova.

Sljedeću utakmicu U-21 reprezentacija Hrvatske odigrat će 23. ožujka 2018. u gostima protiv Češke prenosi HRT.