Otkako se saznao raspored igranja na Europskom prvenstvu rukometaša u Srbiji, izbornik Slavko Goluža uporno je ponavljao: I nakon što je Hrvatska slavila na startu u Vršcu 31:29 (14:15) pobjedu, sreći nije bilo kraja. Jer, na papiru, Slovenci (s kojima se igra u srijedu u 18.10 sati) i Norvežani nemaju rejting poput Islanđana pa startni bodovi nude ostvarenje računice da se u drugi krug prenesu maksimalna četiri boda. Što pak onda nudi pogled prema polufinalu. I opet je, kao i prošle godine na SP-u u Švedskoj, put do pobjede bio jako težak, opet su Islanđani vodili većim dijelom da bi u samoj završnici izgubili. Nakon što je Buntić zabio u 59. minuti za 29:28, bilo je jasno da će Hrvatska pobijediti. Važni detalji u toj utakmici bili su što se Goluža u drugom poluvremenu sjetio Buntića, koji mu je odgovorio golovima, i što je promjena obrane na 5-1 donijela čvrstoću pred Alilovićem u posljednjih deset minuta. A Alilović je bio sjajan sa 16 obrana, a pucački su dobro zadaću odradili Manuel Štrlek, Blaženko Lacković i Denis Buntić i Ivan Čupić.A Ivano Balić je također napravio svoje. Sjevernjaci su u napadu imali brzi protok lopte i često su lako znali izigrati “nebodere” u 6-0 formaciji. Pa se Mirko Alilović često nalazio “na streljani”. Kako nije išlo onako kako je bilo planirano, već u 16. minuti, kada je Island imao prednost 9:7, Goluža je u igru uveo Ivana Balića čiji je nastup zbog ozljede prepona bio upitan. No, ni s Balićem u postavi nije se mnogo toga promijenilo, u jednom trenutku se gubilo i s tri pogotka (8:11) i tek u završnici poluvremena taj je zaostatak smanjen na samo pogodak razlike (14.15). Islanđani su inače bili bijesni na organizatore zbog smještaja. Jer, kako su rekli, dok su Hrvati imali luksuzni smještaj u hotelu Vila Breg, u kojem su bili i predstavnici Europskog rukometnog saveza (EHF) i suci, oni su zajedno sa Slovencima i Norvežanima bili smješteni u neuglednom hotelu s tri zvjezdice “Srbija” u Vršcu, gradiću čiji je problem što ima samo dva hotela. Islanđani su se i žalili organizatorima, koji su im objasnili da su Hrvate smjestili odvojeno jer organizacija njihovog smještaja traži i veće mjere sigurnosti negoli za ostale reprezentacije.