Nakon izjednačenog uvoda, središnji dio prvog poluvremena pripao je izabranicima Slavka Goluže koji u 20. minuti pogotkom Blaženka Lackovića dolaze do prednosti od tri pogotka (9:6).

No, tada dolazi do velike krize, Francuzi zabijaju pet puta zaredom i u 27. minuti stižu do prednosti od 11:9. Na poluvrijeme se odlazi kod 12:11 za Francusku.

U nastavku, u 37. minuti, nakon tri uzastopna gola Čupića, Hrvatska stiže na 15:15. U zadnjih 20 minuta Golužina obrana zaustavlja sve pokušaje Francuza, a Alilović 'skida' sve što uspije proći pored zida na šest metara.

U 50. minuti, na 22:19 za Hrvatsku Alilović brani sedmerac Jolieu i lomi utakmicu. Do kraja su Kopljar, Duvnjak i društvo samo rutinski 'punili' aktualne svjetske, olimpijske i europske prvake do konačnih 29:22!

Španjolska je današnjom pobjedom protiv Islanda sigurno u polufinalu. Hrvatskoj za siguran plasman u polufinale treba bod protiv Mađara sutra, no možda ni taj bod neće biti potreban, ovisno o ogledu Slovenija - Mađarska večeras. Čupić i Kopljar s po sedam golova, sjajni vratar Alilović, odveli su 'Kauboje' do jedne od većih pobjeda u povijesti.