U osmini finala Europskog prvenstva Hrvatska će igrati s – Portugalom!

Naime, tako se rasplela situacija u skupini F. Portugal je odigrao 3:3 s Mađarskom i pao na treću poziciju, jer je Island golom u zadnjoj minuti porazio Austriju i izbio na drugu!

Tako će Hrvatska u osmini finala ipak imati težak posao i igrat će protiv Cristiana Ronalda i društva.

U Lyonu je Mađarska triput vodila, a Portugal triput stizao to vodstvo. Mađare je u vodstvo doveo Gera (19), izjednačio je Nani (42), a u drugom poluvremenu su po dva pogotka na obje strane postigli mađarski kapetan Dzsudzsak (47, 55) i kapetan Portugala Cristiano Ronaldo (50, 62).

Islanđani su poveli pogotkom Boedvarssona (18), a u 37. minuti je austrijski branič Aleksandar Dragović promašio kazneni udarac.

Ipak, Austrija je do izjednačenja došla u 60. minuti preko Schoepfa, a prvu pobjedu Islanđanima na europskim prvenstvima donio je Traustason u posljednjoj minuti sučevog vremena, čime se Island probio na drugo mjesto u skupini i gurnuo Portugal na treće i postavio ga kao suparnika Hrvatskoj u osmini finala.