Novak Đoković ispao je u četvrtfinalu Mastersa u Monte Carlu. U drami ga je iznenadio Belgijac David Goffin sa 6:2, 3:6, 7:5.

U prvom setu Goffin je bio spektakularan. Za samo 32 minute pomeo je srpskog tenisača i poveo u setovima. Dobro je krenuo i u drugom, imao dvije break-lopte u trećem gemu, ali se njegova igra raspala nakon što ih nije iskoristio.

U odlučujućem setu Đoković, drugi tenisač svijeta, vodio je 2:0 i imao 15-40 na suparnikov servis, no Goffin je spasio dvije break-lopte, a zatim se breakom u osmom gemu vratio u set. Srbijanskog je tenisača slomio u pravoj drami u 12. gemu, u kojem je propustio četiri meč-lopte, ali ne i petu.

Đoković, koji je Monte Carlo osvojio dva puta u karijeri, u velikoj je krizi. Ove sezone je osvojio samo turnir u Dohi, a upisao je već četiri poraza.

Goffinu, 13. tenisaču svijeta, ovo je najveća pobjeda u karijeri i prva protiv nekog TOP 3 igrača. Ujedno je prvi put u karijeri pobijedio Đokovića, u prethodnih pet mečeva osvojio je samo jedan set.

Goffin u polufinalu čeka boljeg iz dvoboja Nadal - Schwartzman, a u drugom polufinalu igraju Ramos i Pouille.