U derbiju 5. kola njemačke Bundeslige munchnhenski Bayern u Gelsenkirchenu je nadigrao Schalke i slavio pobjedu 3:0.

Robert Lewandowski u 25. minuti zabio je iz jedanaesterca za 1:0. Četiri minute kasnije svoj prvijenac u dresu Bavaraca zabio je James Rodriguez koji je u Bayern došao na posudbu iz madridskog Reala, a konačnih 3:0 postavio je Arturo Vidal u 75.

U tri preostale utakmice igrane u utorak Borussia Moenchengladbach na svom je terenu pobijedila Stuttgart rezultatom 2:0, Augsburg je nanio prvi poraz sezone RB Leipzigu 1:0, dok su Wolfsburg i Werder Bremen podijelili bodove odigravši 1:1.

Na ljestvici Bundeslige Bayern je prvi s 12 bodova, ispred Borussije Dortmund, Augsburga i Hannovera s 10 bodova, s tim da Borussia Dortmund i Hannover imaju utakmicu manje u odnosu na Bayern i Augsburg.