Bosna i Hercegovina izgubila je od Tunisa 24:27 u pretposljednjem susretu skupine B i najvjerojatnije će ostati bez drugog kruga Svjetskog prvenstva u Kataru. Nakon poraza od Tunisa još ostaje nada da će u svom debitantskom nastupu BiH vidjeti drugi krug, no sada momčad Dragana Markovića ostaje na teoriji.

Naime, BiH ima samo dva boda, Tunis ima tri i u zadnjem kolu BiH mora dobiti Hrvatsku, a Tunis mora izgubiti od slabašnog Irana. No, to će se teško dogoditi, a bh. rukometaši svoju šansu prokockali su u ovoj utakmici u kojoj su vodili 24:22 nekoliko minuta prije kraja i do kraja nisu postigli niti gol, a primili su pet!

Ključni trenutak dogodio se pet minuta prije kraja kada su portugalski suci isključili dvojicu igrača BiH i tu se istopilo vodstvo Bosne i Hercegovine, a Tunižani su serijom 5:0 došli do pobjede.

Tunižani su na početku poveli 3:0 i u nastavku utakmice bh. reprezentativci trošili su snagu na stizanje tog rezultata. U nekoliko puta BiH je uspjela stići zaostatak, u 24. minuti i povesti golom Muhameda Toromanovića, no sjajni golman Hamza Majed u drugom dijelu briljirao je i zahvaljujući njemu Tunis je održavao vodstvo veći dio utakmice.

No, pet minuta prije kraja BiH kompletira seriju 4:0 i stiže u vodstvo 24:22. Međutim, portugalski suci u tom trenutku isključuju dvojicu BiH igrača i Tunižane vraćaju u igru (24:25).

Dvije minute prije kraja Bosna i Hercegovina je dobila igrača više, no Vražaliću brani Majed, a u nastavku Mganem postiže gol i rješava pitanje pobjednika.

Dejan Malinović imao je šest pogodaka, Alen Ovčina i Vladimir Vranješ dodali su po četiri. Kod Tunisa je Oussama Boughanmi imao sedam golova, no junak je bio golman Majed s 13 obrana.

BiH i Hrvatska igraju u petak u 17:00 sati.