I nakon 25. kola Primere Barcelona ostaje uvjerljiva, a u subotu je na Nou Campu pobijedila Gironu s uvjerljivih 6:1. Pobjedom u katalonskom derbiju povećala je svoje bodovno vodstvo na ljestvici, a s osvojenih 65 bodova i bez ijednog poraza do sada praktično je već osvojila prvenstvo.

Girona je sjajno počela utakmicu i postigla gol već u 2. minuti kada je Cristian Portu oduzeo loptu neopreznom Umtitiju i pogodio praznu mrežu. Ipak, do svršetka prvog poluvremena Barcelona je postigla četiri zgoditka. U drugom dijelu ogleda nadodala je još dva pogotka. Utakmica je u cjelini bila iznimno otvorena, a svaka momčad mogla je postići još koji gol.   Trostruki strijelac bio je Luis Suarez (5', 44', 76'), dvaput je pogodio Lionel Messi (30', 36'), a najljepši gol postigao je Phillipe Coutinho (66').

Messi je još jednom pokazao svoju jedinstvemu klasu, a dobro je odigrao i Ivan Rakitić, koji je iz igre izišao u 78. minuti.