Barcelona je današnjom pobjedom na Santiago Bernabeuu u 237. el clasicu otišla na velikih 14 bodova prednosti ispred najvećeg rivala Real Madrida. Reala je izgledao dobro do gostujućeg gola, kad su Madriđani jednstavno pukli, a Sergio Ramos je sretno izbjegao crveni karton.

Domaćina je nakon akcije u kojoj je veliku ulogu imao također vrlo dobri Rakitić načeo Luis Suarez u 54. minuti, a potvrda pobjede došla je pogotkom Lea Messija s bijele točke u 64. minuti, što je bio ujedno njegov 526. gol za Katalonce, čime je nadmašio legendarnog Gerda Muellera. Točku na i stavio je Vidal, kad je na asistenciju Messija u sudačkoj nadoknadi zaključio priču golom za 3:0.

Katalonski klub je prvi put u povijesti vezao tri ligaške pobjede na Bernabeuu (0:4, 2:3, 0:3).